Buhar Türbini ve Generator Bakımı Hizmetleri

Bilgili Forum

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
1,024,798
Tepki
3
Puan
38
farklı uygulamalar ile gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu işlemi yapan kişiler, alanında uzmanlaşmış çalışanlardır. Yüksek basınç, orta ya da alçak basınç rotorlarının montajı ya da demontajı şeklinde yapılan işlemler verilen hizmetler arasında yerini almaktadır. Müşterileri taleplerine göre buhar türbinlerinin buhar sızdırmazlık ve gövdelerinin bakımı da yapılmaktadır. Bunun yanı sıra yatak yağ sızdırmazlık labirentlerinin kontrolü de uzman ekipler tarafından gerçekleştirilir. Verilen hizmetler arasında, da bulunur. Gaz türbini bakımı için ise uzman ekipler, iş güvenliğini göz önüne alarak izoleli bir çalışma yürütmektedir.

Gaz türbinlerinin bakımı A, B ve C şeklinde yapılabildiği gibi plansız olan bakımlar da uzman kadro tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Geniş çaplı bakım onarım hizmetleri arasında yer alan ise çimento fabrikaları tarafından talep edilen hizmetlerden bir tanesidir. Bu bakım onarım işlemi için yapılan işlemler arasında; buhar türbininde yer alan bütün valflerin sızdırmazlık kontrolü yapılması ve kalibre edilmesi gibi uygulamalar yer alır. Bunun yanı sıra buhar türbinlerinin kaçak kontrolleri ile sızdırmazlık kontrolü de bakım onarım işlemlerine dahil edilebilir.

WHR türbinlerinin bakım ve onarımı için transmitterler ve bütün enstrümanlar için kalibrasyon çalışması da yapılmaktadır. Alarm ve devreden çıkarma işlemi için siviç testleri ile over speed trip testleri de yapılan çalışmalar arasındadır. Bilgi için gelebilirsiniz.
 
Üst