VGM İlköğretim, ortaokul ve lise öğrencileri burs başvuruları başlıyor! İşte burs başvuru şartları ve tarihler!

Bilgili Forum

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
137,547
Tepki
2
Puan
38
Vakıflar Genel Müdürlüğü, ortaöğretim burs başvuru takvimini yayınladı. Sadece Türkiye'deki okullarda eğitim alan T.C. vatandaşı öğrencilerin başvurabileceği burstan özel okullarda okuyanlar, açık öğretime kayıtlı olanlar yararlanamayacak. Müracaatlar internet üzerinden yapılırken adayların gerekli şartları taşımaları gerekmektedir. Burs başvuru sonuçları başladıktan sonra ilk burs ödemesi Ekim ayından ödeme yapılan aya kadar geriye dönük olarak gerçekleştirilecek. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri burslarını toplam 9 ay boyunca Ekim-Haziran ayları içerisinde alır. Öğrencilerin burs aldıkları süreçte eğitim yardımlarının kesilmemesi için kurum tarafından talep edilen belgelerin iletilmesi şartı aranır. Peki 2021 VGM burs başvurusu ne zaman? İşte başvuru kriterleri, tarihler ve burs ücretleri...

VGM Ortaöğrenim Burs Başvuruları Ne Zaman?


Vakıflar Genel Müdürlüğü hem üniversite hem de İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim yardımı yapmaktadır. Başvuru tarihleri değişkenlik gösterdiği için ortaöğrenim ve yükseköğretim burs başvuru tarihleri karıştırılmamalıdır. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik burslar bu yıl 15-30 Ekim tarihleri arasında alınacaktır.

BursBaşvuru BaşlangıcıBaşvuru Bitişi
Ortaöğrenim15 Ekim 202130 Ekim 2021
Yükseköğrenim01 Kasım 202115 Kasım 2021
Yabancı Uyruklu (üniversite)01 Kasım 202115 Kasım 2021

2021 VGM Burs Başvuruları Nereden Yapılır?


Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları internet üzerinden gerçekleştirilir. Burs başvurularının başlayacağı tarihte (15 Ekim) öğrenciler vgm.gov.tr adresine giderek burs başvuru ekranından gerekli iletişim ve başvuru belgelerini sisteme yükleyerek başvurusunu tamamlar.

VGM Ortaöğretim Burs Ücretleri Ne Kadar?


Vakıflar Genel Müdürlüğü, ortaöğretim bursu almaya hak kazanan öğrencilere aylık 100 TL burs ödemesi yapılır. Burs ödemeleri toplam 9 ay boyunca yatırılır. Burs almaya hak kazanan adaylar belirlendikten sonra geriye dönük olarak Ekim-Haziran ayları arasındaki burslar ödenir.

Kimler VGM Bursundan Yararlanamaz?


Açık Öğretim Liselerinde okuyanlar,

Özel Okullarda Eğitim Alanlar,

Örgün Eğitim Almayanlar,

Mesleki Açık Öğretim Lisesine Geçenler

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayanlar,

Yurt dışındaki Okullarda Eğitim Alanlar,
 
Üst